bag_lady

Wpisy

 • piątek, 23 kwietnia 2010
 • poniedziałek, 19 kwietnia 2010
  • BŁĘKITNE RÓŻE

   Dziś przyszywałam róże, ruszyłam wreszcie leżakujące materie, chętnie nie spałabym, tylko szyła i szyła. Aby stłumić lęk. Dostałam dziś niekorzystną decyzję z Izby Skarbowej, w piśmie brzmi powątpiewanie w moją chorobę, choć dostali dokumentację ze szpitala i masę innych śmieci. No tak, wymyśliłam sobie białaczkę do celów podatkowych. Ciągle jeszzce trzęsą mi się ręce.

   Nie tylko ja uważam, że większość społeczeństwa jest uczciwa, to dlaczego ta większość pozwala, by prawo posługiwało się domniemaniem winy, nie domniewaniem uczciwości? Zamilknę, bo różne słowa cisną mi sie na klawiaturę.

   Pracuję i będę dopóki mi tchu nie zabraknie.

   Dziś zdjęcia o dziwo dały się przerobić na podobne, zawzięłam się zdobyć aparat i już!

   Jutro badania, nie jest dobrze, wyglądam jak monstrum, łysieję sobie błyskawicznie, może uszyję jedwabny turban?

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (14) Pokaż komentarze do wpisu „BŁĘKITNE RÓŻE”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   vivictoria
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 19 kwietnia 2010 20:34
 • niedziela, 18 kwietnia 2010
 • czwartek, 15 kwietnia 2010
  • JAK ŚW. JERZY

   Nawalczyłam się dziś ze smokami, aż jestem zmęczona. Zdecydowanie lepiej i szybciej szyć z materiałów z beli, niż coś przerabiać, zawsze są niespodzianki i dłużej wszystko trwa. W dodatku ten dżins jest wyjątkowo sztywny, grubszy, choć nie trzymał formy na szwach - miał tendencje do rozwlekania się.

   Ze spodni średniej wielkości swobodnie powstaje nawet spora torba, wraz z uchwytami, tylko zanim się ciachnie, trzeba wszystko rozplanować. Tutaj nie trzeba było omijać zużytych miejsc, bo spodnie nowe, ale hafty wyznaczały sposób krojenia, więc na uchwyty już zabrakło. Na szczęście miałam denim w nader podobnym kolorze, mam nadzieję, że nie razi zbyt bardzo. Jeden ze smoków jest wyhaftowany dość gęsto lśniącymi koralikami, drugi za to jest... kieszenią, trzeci czai się z tyłu.

   Coraz bardziej mi się podoba ten fason, bardzo wygodnie się nosi, torebka jest poręczna i pakowna. Zapięcie magnetyczne tutaj wyjątkowo pasuje, choć na ogół go umikam, wolę kilkakrotnie bardziej pracochłonne zamki błyskawiczne. Usztywniłam podszewkę i torebka świenie trzyma formę.

   Następne torby już z pewnościa nie będą przeróbkami, nie teraz, kiedy czas się liczy tak bardzo...

    

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (6) Pokaż komentarze do wpisu „JAK ŚW. JERZY”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   vivictoria
   Czas publikacji:
   czwartek, 15 kwietnia 2010 18:54
 • środa, 14 kwietnia 2010
  • SMOK

   Smoki darzę miłością wielka i bezrozumną, kolekcjonuję jednak bez przesady. Tym sposobem zakupiłam kiedyś spodnie dżinsowe ze smoczym haftem, po czym ochota by nosić mi przeszła i czekały na swoje przeznaczenie. Ono nadeszło, bo lece i tnę wszystek posiadany dżins.

   Smoki są haftowane maszynowo, bardzo piękny, staranny haft, choć w stylu, to jednak nie był to wyrób chiński. Uzupełniam motyw doszywając 2mm koraliki, co nada smokowi słusznego blasku. Fason torby będzie taki sam jak wczorajszych, całość w tych chińskich klimatach.

   Ciesze się niezmiernie, jak dziecko się cieszę, że posiadam jakąś pasję, mogę się zająć, mogę robić co lubię! Choć ponura rzeczywistość stoi i potrząsa rachunkami do zapłacenia... więc dalej, szybciej, więcej...

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (2) Pokaż komentarze do wpisu „SMOK”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   vivictoria
   Czas publikacji:
   środa, 14 kwietnia 2010 20:38
 • wtorek, 13 kwietnia 2010
  • TORBA DŻINSOWA

   Jak tylko wróciłam dziś ze szpitala, skończyłam dżinsowe torby. Zapasy tego surowca mam - własne ciuchy, w których kiedyś chodziłam, lub nie, a  już nie będę. Dżins, lub jak kto woli denim jest świetnym surowcem, prawie jak skóra - im więcej sprany tym lepszy. Co więcej znów modny, więc galopuję, żeby się pozbyć póki czas.

   Rzadko mi się osobiście coś tak podoba: szczególnie fason, na zdjęciu tego tak nie widać, ale torebka jest przyjemnie pękata, zgrabna, ani za duża, ani za mała. Zapięcie magnetyczne, co nie jest dla mnie typowe, ale torba ma wąskie gardło i to jej nie szkodzi - jest dobrze zabezpieczona. Torebki maja wzorzyste wnętrza.

   Już wiem, że powstaną inne torby w tym fasonie, różne kolory.

   Za wszelka cene nie chcę tego bloga zamieniać w epopeję choroby - ona NIE zasługuje! Moim zdaniem to jest błąd wielu chorująch osób, na pierwszym miejscu stawiaja chorobę! To błąd! Nie wolno pozwolić, by choroba nami rządziła!

   Byłam dziś w szpitalu. Płuca w porządku, dostałam lek antywirusowy, choć tajemnicza wysypka już przysycha, to jednak półpasiec odzywa się, boli trochę. Chemii mi podać nie mogą w takiej sytuacji, muszę latać na badania... Po poprzedniej chemii włosy ruszyły w siną dal... trudno, nie umiem sie przejąć!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (11) Pokaż komentarze do wpisu „TORBA DŻINSOWA”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   vivictoria
   Czas publikacji:
   wtorek, 13 kwietnia 2010 22:14
 • poniedziałek, 12 kwietnia 2010
  • ZWIJAM

   Siedzę i zwijam róże, dziś, z dżinsu, do torebek. Wszystko dlatego, że niewidzę czekać. Na szczęście już jutro być może coś będę wiedziała. Co ze mną.

   Teoretycznie jutro miała być chemia, bo węzły chłonne potężne, ale pojawiła się gorączka, ta dziwna wysypka, więc nic wiadomo.

   Tak wiszę i czekam na jakiś plan, lekcje szycia czekają, chcę to pociągnąć jakoś sensownie, bez postojów, ale jak skoro sama nie wiem?

   Denerwuję się, nie powinnam, racjonalizuję to wszystko, ale nerwy swoje... Zwijanie mnie uspakaja, ręce zajęte, głowa musi myśleć odrobine, żeby nie przyszyć paluchów. To będzie dużo tych róż, czy też rozetek, wszystko jedno jak zwał.

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (9) Pokaż komentarze do wpisu „ZWIJAM ”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   vivictoria
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 12 kwietnia 2010 20:09
 • sobota, 10 kwietnia 2010
 • czwartek, 08 kwietnia 2010
 • środa, 07 kwietnia 2010

Kalendarz

Listopad 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    

Wyszukiwarka

Zakładki

Kanał informacyjny

Bag Lady Blog

KONTAKT

@